|
16. Відомості про аудиторський висновок
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо повного пакету фiнансової звiтностi
Приватного акцiонерного товариства «Запорiзький електровозоремонтний завод»
за 2012 рiк
Нацiональнiй комiсiї
з цiнних паперiв та фондового ринку України
Наглядовiй радi,
Власникам цiнних паперiв
ПрАТ «Запорiзький електровозоремонтний завод»
Звiт щодо фiнансової звiтностi
Вступний параграф
Товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю Аудиторська фiрма «Капiтал», свiдоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фiрм та аудиторiв № 0150 вiд 26.01.2001, дiю якого продовжено до 04.11.2015р., проведено аудит фiнансової звiтностi компанiї Приватне акцiонерне товариство «Запорiзький електровозоремонтний завод» (код ЄДРПОУ 01056273; мiсцезнаходження органа управлiння: 69095, м. Запорiжжя, вул. Залiзнична, 2; дата державної реєстрацiї 28.04.2001р.), яка включає:
Баланс станом на 31 грудня 2012 року,
Звiт про фiнансовi результати за 2012 рiк,
Звiт про рух грошових коштiв за 2012 рiк,
Звiт про власний капiтал за 2012 рiк,
Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2012 рiк,
опис важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi пояснювальнi примiтки.
Фiнансова звiтнiсть компанiї пiдготовлена вiдповiдно до вимог Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених Мiнiстерством фiнансiв України.
Аудит було здiйснено вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, видання 2010 року, та Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням Державної Комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19.12.2006 № 1528, i Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених рiшенням Державної Комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 № 1360.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi», положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мають суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є надання висновку щодо цих фiнансових звiтiв на основi результатiв проведеного нами аудиту.
Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вiдбiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми розглянули вплив подiй та операцiй вiдомих нам i якi мали мiсце до дати аудиторського висновку. На нашу думку, аудиторськi докази, якi були нами отриманi, є достатнiми i прийнятними для висловлення модифiкованої аудиторської думки.
Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки
Облiковi записи Компанiї показують, що при розрахунку вiдстрочених податкових активiв зроблена арифметична помилка, яка призвела до збiльшення активу та нерозподiленого прибутку на 57 тис. грн.
Перелiченi питання можуть мати суттєвий, проте не всеохоплюючий вплив на фiнансовi звiти пiдприємства, тому ми висловлюємо умовно-позитивну думку щодо наданих фiнансових звiтiв.
Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком можливого впливу питань, описаних у параграфi «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки», фiнансова звiтнiсть Приватного акцiонерного товариства «Запорiзький електровозоремонтний завод» за рiк, що закiнчився 31 грудня 2012 року, складена в усiх суттєвих аспектах у вiдповiдностi до Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» та положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
Звiт щодо вимог законодавчих i нормативних актiв
Розкриття iнформацiї вiдповiдно до вимог Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19.12.2006 № 1528
Стан бухгалтерського облiку
На пiдставi проведених тестiв можна зазначити, що бухгалтерський облiк в цiлому ведеться товариством у вiдповiдностi до Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi», Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку та наказу пiдприємства «Облiкова полiтика Приватного акцiонерного товариства «Запорiзький електровозоремонтний завод» вiд 23.05.2011 № 1103.
У звiтному перiодi облiкова полiтика компанiї не змiнювалась.
Розкриття iнформацiї про активи
Облiк нематерiальних активiв (визнання, класифiкацiя, оцiнка, амортизацiя тощо) вiдповiдає, в усiх суттєвих аспектах, П(С)БО 8 «Нематерiальнi активи» та облiковiй полiтицi товариства.
Вартiсть нематерiальних активiв станом на 31.12.2012 року складає 2 818 тис. грн., сума накопиченої амортизацiї – 1090 тис. грн., або 38,6 % первiсної вартостi нематерiальних активiв. Нарахування амортизацiї нематерiальних активiв здiйснюється за прямолiнiйним методом протягом термiну корисного використання, який установлюється компанiєю при визнаннi об’єкта активом. У звiтному перiодi введено в експлуатацiю нематерiальних активiв на суму 231 тис. грн., до складу яких увiйшла вартiсть прав користування програмним забезпеченням.
Данi аналiтичного облiку нематерiальних активiв вiдповiдають даним синтетичного облiку та даним первинних документiв, на основi яких було зроблено записи у регiстрах бухгалтерського облiку.
Облiк основних засобiв та незавершених капiтальних iнвестицiй (визнання, класифiкацiя, оцiнка, амортизацiя тощо) вiдповiдає, в усiх суттєвих аспектах, П(С)БО 7 «Основнi засоби» та облiковiй полiтицi компанiї.
Основнi засоби промислового призначення вiдображенi за справедливою вартiстю внаслiдок проведення експертної оцiнки у процесi корпоратизацiї. Основнi засоби непромислового призначення вiдображенi у балансу за iсторичною вартiстю. Оскiльки 100% акцiй належить Державi в особi Мiнiстерства iнфраструктури України, що є правонаступником Мiнiстерства транспорту та зв’язку України вiдповiдно до Указу Президента України вiд 9 грудня 2010 року № 1085/20140, пiдприємство має лише право користування необоротними активами. Нарахування амортизацiї для всiх груп основних засобiв здiйснюється за прямолiнiйним методом.
До складу малоцiнних необоротних матерiальних активiв компанiя вiдносить активи строк служби корисного використання яких бiльше одного року, а вартiсть перевищує 1,0 тис. грн. Штампи та пресформи вiдносяться до складу малоцiнних необоротних активiв незалежно вiд їх вартостi. Амортизацiя малоцiнних необоротних матерiальних активiв нараховується в розмiрi 100% вартостi в першому мiсяцi використання об’єкта, iнших необоротних матерiальних активiв – за прямолiнiйним методом.
Данi аналiтичного облiку основних засобiв вiдповiдають даним синтетичного облiку та даним первинних документiв, на основi яких було зроблено записи у регiстрах бухгалтерського облiку.
У складi незавершених капiтальних iнвестицiй вiдображена вартiсть капiтального будiвництва, виготовлених господарським способом або придбаних компанiєю необоротних матерiальних активiв. Загальна вартiсть незавершеного будiвництва станом на 31.12.2012 року складає 5 792 тис. грн.
Станом на 31.12.2012 вiдповiдно до вимог П(С)БУ 17 «Податок на прибуток» компанiєю нарахованi вiдстроченi податковi активи у розмiрi 517 тис. грн. При розрахунку вiдстрочених податкових активiв зроблена арифметична помилка, яка призвела до збiльшення активу та нерозподiленого прибутку на 57 тис. грн.
Облiк запасiв компанiї (визнання, класифiкацiя, оцiнка тощо) вiдповiдає, в усiх суттєвих аспектах, П(С)БО 9 «Запаси» та облiковiй полiтицi компанiї. Запаси вiдображенi у балансi за первiсною вартiстю, частина запасiв у розмiрi 30 228 тис. грн. вiдображена за чистою вартiстю реалiзацiї. Оцiнка запасiв при їх вибуттi здiйснюється за методом ФIФО, оцiнка палива – за методом середньозваженої собiвартостi. Метод оцiнки запасiв при їх вибуттi вiдповiдає облiковiй полiтицi товариства i протягом звiтного перiоду не змiнювався.
Данi аналiтичного облiку запасiв вiдповiдають даним синтетичного облiку та пiдтвердженi даними первинних документiв, на основi яких було зроблено записи у регiстрах бухгалтерського облiку.
Облiк поточної дебiторської заборгованостi (визнання, класифiкацiя, оцiнка тощо) вiдповiдає, в усiх суттєвих аспектах, П(С)БО 10 «Дебiторська заборгованiсть». Дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) вiдображена у балансi за первiсною вартiстю. Резерв сумнiвних боргiв створюється компанiєю на поточну дебiторську заборгованiсть за реалiзовану продукцiю (товари, роботи, послуги) та iншу поточну дебiторську заборгованiсть. Резерв сумнiвних боргiв нараховується за методом застосування абсолютної суми сумнiвної заборгованостi на пiдставi аналiзу платоспроможностi окремих дебiторiв. У звiтному роцi сумнiвна заборгованiсть вiдсутня.
Сума грошових коштiв, вiдображених у балансi на початок 2012 року та на 31.12.2012, пiдтверджена банкiвськими та касовими документами.
У складi iнших оборотних активiв врахованi податковi зобов’язання з ПДВ за розрахунками з бюджетом – 25 тис. грн., та iншi грошовi документи 1 тис. грн.
До складу витрат майбутнiх перiодiв вiднесено витрати у розмiрi 50 тис. грн. на передплату перiодичних видань, страхування - 14 тис. грн. та iншi витрати у розмiрi 3 тис. грн.
Розкриття iнформацiї про зобов’язання
Облiк зобов’язань (визнання, класифiкацiя, оцiнка тощо) ведеться вiдповiдно до П(С)БО 11 «Зобов’язання».
Вiдповiдно до облiкової полiтики товариством нараховуються забезпечення виплат для вiдшкодування наступних (майбутнiх) операцiйних витрат на виплату вiдпусток працiвникам. Облiк забезпечень ведеться, в усiх суттєвих аспектах, вiдповiдно до П(С)БО 11 «Зобов'язання» та П(С)БО 26 «Виплати працiвникам».
У складi iнших поточних зобов’язань врахованi податковий кредит з податку на додану вартiсть у розмiрi 73 тис. грн. та розрахунки з iншими кредиторами - 85 тис. грн.
Розкриття iнформацiї про власний капiтал
Власний капiтал компанiї складається з статутного капiталу, iншого додаткового капiталу, резервного капiталу, нерозподiленого прибутку.
Облiк власного капiталу у 2012 роцi ведеться, в усiх суттєвих аспектах, вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
За пiдсумком роботи Товариства за 2011 р. Компанiєю були нарахованi дивiденди на державнi корпоративнi права, вiдповiдно до вiдсотку, встановленому законодавчими актами України. Сума нарахованих дивiдендiв склала 370 тис. грн. Крiм цього у звiтному перiодi було здiйснено вiдрахування до резервного капiталу у розмiрi 54 тис. грн.
Розкриття iнформацiї про сплату статутного фонду
Статутний фонд компанiї складає 73 703 767 грн. та розподiлений на 294 815 068 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна. Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй на суму 73 703 767 грн. видано 11.07.2011р. Державною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку та зареєстроване за № 514/1/10.
Привiлейованих акцiй немає. Неоплаченої частини статутного капiталу немає.
Кiлькiсть акцiй упродовж 2012 року не змiнювалася.
Данi бухгалтерського облiку статутного капiталу вiдповiдають даним Статуту компанiї.
Розкриття iнформацiї щодо обсягу чистого прибутку
За даними Звiту про фiнансовi результати чистий прибуток компанiї за 2012 рiк складає 1 086 тис. грн. та розрахований, за винятком можливого впливу питань, описаних у параграфi «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки», в усiх суттєвих аспектах вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
Розкриття iнформацiї про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв
На наш запит вiдносно особливої iнформацiї управлiнський персонал компанiї повiдомив, що у 2012 роцi:
не вiдбувались змiни власникiв, яким належить 10 i бiльше вiдсоткiв статутного капiталу,
не приймалися рiшення про утворення, припинення його фiлiй, представництв,
не порушувалися справи про банкрутство емiтента, не виносились ухвали про його санацiю,
не приймалися рiшення вищого органу емiтента або суду про припинення або банкрутство емiтента, про розмiщення цiнних паперiв на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв статутного капiталу,
не приймалися рiшення про зменшення статутного капiталу,
не отримувались позики або кредити на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв активiв,
не мали мiсце факти лiстингу/делiстингу цiнних паперiв на фондовiй бiржi,
не приймалися рiшення про викуп власних акцiй.
У 2012 роцi вiдбувалась змiна посадових осiб.
Посада П.I.Б. Змiни Дата прийняття рiшення
Секретар правлiння Калашник Василь Васильович звiльнено Згiдно з наказом № 391ос вiд 14.05.2012 звiльнений за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсiю.
Заступник голови правлiння Тутов Анатолiй Iванович звiльнено Згiдно з наказом № 610ос вiд 02.07.2012 звiльнений за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсiю.
Виконуючий обов’язки заступника голови правлiння Деремедведь Олег Миколайович призначено Згiдно з наказом № 1766 вiд 02.07.2012 призначено виконуючим обов’язки заступника голови правлiння з кадрових питань та побуту
Голова Ревiзiйної комiсiї Возненко Iнесса Фелiксовна звiльнено Наказ Мiнiстерства iнфраструктури України вiд 22.06.2012 № 349
Голова Ревiзiйної комiсiї Островська Ганна Миколаївна призначено
Заступник голови правлiння Деремедведь Олег Миколайович призначено Згiдно з наказом № 1892 вiд 10.07.2012 призначено заступником голови правлiння з кадрових питань та побуту
Голова Наглядової ради Зайцев Володимир Олександрович звiльнено Протокол засiдання постiйно дiючої комiсiї Мiнекономрозвитку, Мiнфiну та Фонду державного майна України щодо затвердження персонального складу наглядових рад вiд 18.10.2012 № 202
Голова Наглядової ради Сєроштан Сергiй Олександрович призначено
Член Наглядової ради Рудницька Вiкторiя Вiталiївна звiльнено
Член Наглядової ради Кручинiна Ольга Миколаївна призначено
Член Наглядової ради Бабанiн Вiктор Миколайович звiльнено
Член Наглядової ради Пiсарев Роман Анатолiйович призначено
Член Наглядової ради Дудник Сергiй Григорович звiльнено
Член Наглядової ради Зотова Євгенiя Анатолiївна призначено
Аналiз фiнансового стану компанiї
Фiнансово - майновий стан компанiї (стiйкiсть, ефективнiсть, лiквiднiсть, залежнiсть вiд iнвесторiв та кредиторiв) характеризується показниками платоспроможностi та фiнансової стiйкостi.
Коефiцiєнт негайної лiквiдностi (вiдображає частину поточних зобов’язань, якi можуть бути перекритi за рахунок грошових коштiв та реалiзацiї короткострокових цiнних паперiв) на кiнець звiтного перiоду складає 0 пунктiв. Тобто, у компанiї вiдсутнi грошовi кошти на 31.12.2012 для негайного погашення четвертої частини поточних зобов’язань. Компанiя має достатньо коштiв для здiйснення своєчасних розрахункiв за своїми поточними зобов’язаннями (загальна лiквiднiсть), адже на 1 гривню поточних зобов’язань припадає 1,41 гривень поточних активiв. Тобто у звiтному перiодi компанiя зберегла можливiсть погашати поточнi зобов’язання за рахунок запасiв, дебiторської заборгованостi, грошових коштiв та iнших оборотних активiв.
Аналiз фiнансової стiйкостi компанiї дає змогу зробити висновок про збереження запасу мiцностi у звiтному роцi. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi дорiвнює 0,6, при рекомендованому значеннi вiд 0,25 до 0,5, тобто наближений до норми, що свiдчить про зменшення залежностi товариства вiд зовнiшнiх кредиторiв.
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом у звiтному перiодi має незначне збiльшення i складає 0,66 пункти. Це вказує на те, що на кiнець звiтного перiоду усi довгостроковi активи компанiї можуть бути профiнансованi за рахунок довгострокових джерел. Тобто компанiя має достатню платоспроможнiсть у довгостроковому перiодi.
Розкриття iнформацiї вiдповiдно Вимогам до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiс емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 № 1360
Iнша вiдповiдальнiсть аудитора
Iншою вiдповiдальнiстю є висловлювання думки щодо iншої iнформацiї, розкриття якої вимагається рiшенням Державної Комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 № 1360.
Перевiрка iншої iнформацiї проводилась на пiдставi МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть». Для отримання розумiння наявностi суттєвої невiдповiдностi або викривлення фактiв мiж iншою iнформацiєю та перевiреною аудитором фiнансовою звiтнiстю виконувались запити персоналу компанiї та аналiтичнi процедури.
Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства
Розрахунок вартостi чистих активiв акцiонерних товариств здiйснюється згiдно Методичних рекомендацiй Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств вiд 17.11.2004 р. № 485. Пiд розрахунковою вартiстю чистих активiв акцiонерного товариства розумiється величина, яка визначається шляхом вирахування iз суми активiв, прийнятих до розрахунку, суми його зобов’язань, прийнятих до розрахунку.
Вартiсть чистих активiв товариства станом на 31 грудня 2012 року складає 146 137 тис. грн. та перевищує розмiр статутного капiталу, що вiдповiдає вимогам статтi 155 Цивiльного кодексу України.
Вiдповiднiсть фiнансової звiтностi, що пiдлягала аудиту, iншiй iнформацiї, що розкривається емiтентом
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв нами не виявлено суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю.
Виконання значних правочинiв
Значний правочин – правочин (крiм правочину з розмiщення товариством власних акцiй), учинений акцiонерним товариством, якщо ринкова вартiсть майна (робiт, послуг), що є його предметом, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства, за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Вiдповiдно до п. 9.2 Статуту ПрАТ «Запорiзький електровозоремонтний завод» до виключної компетенцiї Вищого органу Товариства вiдноситься прийняттi рiшення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартiсть майна або послуг, що є його предметом, становить бiльше 25% активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi Товариства.
Статутом встановлено, що в перiод до набуття в процесi приватизацiї прав власностi на акцiї товариства iншими акцiонерами та проведення перших загальних зборiв, Вищим органом товариства є Держава в особi Мiнiстерства iнфраструктури України, як єдиний акцiонер, який виконує повноваження Загальних зборiв.
Правочини, ринкова вартiсть майна або послуг, що є його предметом, становить вiд 10% до 25% активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi Товариства, погоджуються Наглядовою радою Товариства.
Нами були виконанi процедури щодо перевiрки здiйснених правочинiв на вiдповiднiсть законодавству у частинi вимог до ст. 70 Закону України «Про акцiонернi товариства» вiд 17 вересня 2008 р. № 514-VI.
Наглядовою радою Товариства 27.01.2012 (протокол № 4) було надане погодження на вчинення значних правочинiв щодо укладення договорiв на проведення ремонтiв та модернiзацiї локомотивiв, угод з контрагентами на постачання послуг, вартiсть яких становила вiд 10 до 25 вiдсоткiв вартостi активiв за даними рiчної фiнансової звiтностi акцiонерного товариства станом на 01.01.2012 р. На цьому засiданнi також були погодженi правочини, ринкова вартiсть майна або послуг, що є їх предметом, становить бiльше 25% активiв, за умови погодження Вищим органом Товариства.
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв ми можемо зробити висновок, що Товариством дотриманi вимоги законодавства вiдносно виконання значних правочинiв та прийнятих рiшень учасникiв.
Стан корпоративного управлiння компанiї
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту, вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо:
- вiдповiдностi системи корпоративного управлiння у товариствi вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту,
- достовiрностi та повноти розкриття iнформацiї про стан корпоративного управлiння у роздiлi «Iнформацiя про стан корпоративного управлiння» рiчного звiту акцiонерного товариства.
Протягом звiтного року в акцiонерному товариствi функцiонували наступнi органи корпоративного управлiння:
в перiод до набуття в процесi приватизацiї прав власностi на акцiї товариства iншими акцiонерами та проведення перших загальних зборiв, Вищим органом товариства є Держава в особi Мiнiстерства iнфраструктури України, що є правонаступником Мiнiстерства транспорту та зв’язку України вiдповiдно до Указу Президента України вiд 9 грудня 2010 року № 1085/20140, як єдиний акцiонер, який виконує повноваження Загальних зборiв;
наглядова рада;
виконавчий орган – правлiння;
ревiзiйна комiсiя.
Формування складу органiв корпоративного управлiння акцiонерного товариства ПрАТ «Запорiзький електровозоремонтний завод» здiйснюється вiдповiдно до роздiлу 9 Статуту Товариства, затвердженого наказом Мiнiстерства iнфраструктури України вiд 18 квiтня 2011року № 43.
Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту та вимогам, встановленим положеннями про Наглядову раду, про виконавчий орган (правлiння) та Ревiзiйну комiсiю Товариства, про посадових осiб управлiння. Положення затверджено наказом Мiнiстерства iнфраструктури України, що є правонаступником Мiнiстерства транспорту та зв’язку України вiдповiдно до Указу Президента України вiд 9 грудня 2010 року № 1085/20140, вiд 29.04.2011 № 93.
Щорiчнi загальнi збори акцiонерiв не проводились.
Наглядова рада дiє на пiдставi Статуту ПрАТ «Запорiзький електровозоремонтний завод». До проведення перших загальних зборiв акцiонерiв Наглядова рада є органом Товариства, що з метою захисту iнтересiв держави та iнших акцiонерiв Товариства здiйснює контроль за дiяльнiстю Правлiння Товариства.
Порядок створення Наглядової ради визначається чинним законодавством. Наглядова рада складається з 5 осiб. Наглядова Рада дiє до перших загальних зборiв акцiонерiв, якi скликаються пiсля прийняття рiшення про приватизацiю майна Товариства та обирають новi Наглядову раду.
У звiтному перiодi Наглядова провела чотири засiдання, два засiдання у першому кварталi 2012 року, та два засiдання у четвертому кварталi 2012 року. Тобто, Товариством не були виконанi вимоги ст. 55 Закону України «Про акцiонернi товариства» вiд 17.09.2009 № 514 та Статуту i Положення про Наглядову раду, якими передбачено, що засiдання Наглядової ради проводяться в мiру необхiдностi з перiодичнiстю, визначеною статутом, але не рiдше одного разу на квартал.
Протягом звiтного року правлiння товариства здiйснювало поточне управлiння фiнансово-господарською дiяльнiстю в межах повноважень, якi встановлено Статутом акцiонерного товариства та Положенням про виконавчий орган ПрАТ «Запорiзький електровозоремонтний завод». У звiтному перiодi вiдбувались змiни у правлiннi, про що було повiдомлено у виглядi «Особливої iнформацiї» Нацiональну комiсiю цiнних паперiв та фондового ринку.
Ревiзiйна комiсiя є органом Товариства, який контролює фiнансову-господарську дiяльнiсть Товариства. Ревiзiйна комiсiя складається з трьох осiб. Персональний склад Ревiзiйної комiсiї затверджується Вищим органом Товариства строком на 3 роки. У звiтному перiодi вiдповiдно до наказу Мiнiстерства iнфраструктури України вiд 22.06.2012 № 349 було змiнено Голову Ревiзiйної комiсiї.
Вiдповiдно до Статуту та Положення про ревiзiйну комiсiю ПрАТ «Запорiзький електровозоремонтний завод» засiдання Ревiзiйної комiсiї проводяться за необхiднiстю, але не менше одного разу на три мiсяцi. Ревiзiйна комiсiя звiтує Вищому органу Товариства, Наглядовiй радi та Головi Правлiння. У звiтному роцi Ревiзiйна комiсiя провела 4 засiдання.
У звiтному роцi Ревiзiйна комiсiя звiтувала Наглядовiй радi про пiдсумки роботи товариства за 3 квартал 2011 року (протокол вiд 02.02.2012), 2011 рiк (протокол вiд 27.01.2012), 1 квартал та перше пiврiччя 2012 року (протоколи вiд 25.12.2012). Результати перевiрки фiнансово-господарської дiяльностi за 2012 рiк були затвердженi на засiданнi Ревiзiйної комiсiї 28.03.2013.
Вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» Наглядова рада акцiонерного товариства може прийняти рiшення щодо запровадження в товариствi посади внутрiшнього аудитора (створення служби внутрiшнього аудиту). Наглядова рада за пропозицiєю голови наглядової ради у встановленому порядку має право обрати корпоративного секретаря. Корпоративний секретар є особою, яка вiдповiдає за взаємодiю акцiонерного товариства з акцiонерами та/або iнвесторами. Стан корпоративного управлiння, у тому числi стан внутрiшнього аудиту повинен вiдповiдати Закону України «Про акцiонернi товариства».
Створення служби внутрiшнього аудиту не передбачено внутрiшнiми документами акцiонерного товариства. Власний кодекс (принципи, правила) корпоративного управлiння Товариством не приймався.
ПрАТ «Запорiзький електровозоремонтний завод» не обирало корпоративного секретаря, тому, що цю функцiю виконує у Товариствi головна бухгалтерiя.
Протягом звiтного перiоду не вiдбувалось змiн зовнiшнього аудитора. Затвердження зовнiшнього аудитора - ТОВ «АФ Капiтал» вiдбувалось у вiдповiдностi до вимог Статуту товариства та Положення про порядок залучення зовнiшнього аудитора шляхом проведення тендеру та рiшенням наглядової ради (протокол засiдання наглядової ради № 2 вiд 28.11.2011 року).
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння можна зробити висновок, що порядок утворення органiв управлiння, їх компетенцiя та порядок органiзацiї роботи не в повнiй мiрi вiдповiдають Статуту Товариства та Закону України «Про акцiонернi товариства».
Iдентифiкацiя та оцiнка аудитором ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства
Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства проводилась вiдповiдно до МСА 240 «Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi».
Пiд час виконання процедур оцiнки ризикiв i пов'язаної з ними дiяльностi для отримання розумiння суб'єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрiшнiй контроль, як цього вимагає МСА 315 «Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвих викривлень через розумiння суб'єкта господарювання i його середовища», ми виконали процедури оцiнки стану внутрiшнього контролю пiдприємства.
Нами були наданi запити до управлiнського персоналу, якi на нашу думку, можуть мати iнформацiю, яка, ймовiрно, може допомогти при iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства або помилки. Ми виконали аналiтичнi процедури, в тому числi по сутi, з використанням деталiзованих даних, спостереження та iншi. Ми отримали розумiння зовнiшнiх чинникiв, дiяльностi суб'єкта господарювання, структуру його власностi, структуру та спосiб фiнансування, облiкову полiтику, цiлi та стратегiї i пов'язанi з ними бiзнес-ризики, оцiнки та огляди фiнансових результатiв.
Для оцiнки ризикiв суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства ми використовували своє професiйне судження. Протягом виконання аудиторських процедур ми отримали розумiння системи контролю, якi були розробленi та впровадженi управлiнським персоналом товариства для запобiгання та виявлення шахрайства.
Пiд час аудиту ми не знайшли фактiв та тверджень про шахрайство, якi б могли привернути нашу увагу. На нашу думку, заходи контролю, якi застосував та яких дотримувався управлiнський персонал компанiї для запобiгання й виявлення шахрайства, є вiдповiдними та ефективними.
Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Аудит проведено Товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю Аудиторська фiрма «Капiтал», свiдоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фiрм та аудиторiв № 0150 вiд 26.01.2001, дiю якого продовжено до 04.11.2015р.
Аудит проводився на пiдставi договору вiд 20.12.2011 № 23/11, у строк з 25.03.2013 по 19.04.2013.
Директор ТОВ Аудиторська фiрма «Капiтал» I.Г. Дядюра ____________
(Сертифiкат аудитора серiї А № 005338 вiд 27.06.2002,
чинний до 27.06.2017)
Аудитор ТОВ Аудиторська фiрма «Капiтал» О.В. Святун ___________
(Сертифiкат аудитора № 006920 вiд 26.04.2012,
чинний до 26.04.2017)
19 квiтня 2013 року
69035, м. Запорiжжя, пр. Ленiна, 170-б, прим. № 1, тел. (061) 213-17-45
|